תמונה: depositphotos

חברת הייסקיי (HiSky), היושבת בפארק אפק שליד ראש העין, דוגלת בדרך ייחודית בתחום התקשורת הלווינית: הטכנולוגיה שהיא מפתחת בשנים האחרונות מאפשרת לטלפון סלולרי להתחבר לתקשורת לוויינית — מה שמאפשר קליטה גם באזורים שאין בהם קליטה סלולרית. אידאולוגיה זו עשויה להוזיל משמעותית את מחירי שיחות הטלפון הלווייני בעולם.

הייסקיי, שהוקמה בשנת 2015, פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לטלפון סלולרי להתחבר לתקשורת לוויינית באמצעות WiFi או בלוטות’. זאת, תוך שימוש בקופסה (טרמינל נייד) ובה שתי אנטנות וכרטיס מודם, המתחברת בעזרת WiFi לטלפון. בכך מתממשק הטלפון באופן מלא לתקשורת לוויינית, מה שיאפשר קליטה גם באזורים שאין בהם קליטה. באזורים רבים באפריקה, בהודו ואף בארה”ב הקליטה הסלולרית דלה במיוחד, ולא ניתן לבנות עליה לזמינות תמידית.

(חברת HiSky)

 

המודל העסקי של החברה מבוסס על תוכניות חודשית בעלות של כמה עשרות דולרים לחודש בכמה מסלולים אפשריים, בין היתר במסלול של שיחות ללא הגבלה. לצורך השימוש השוטף יצטרך הלקוח לרכוש את הקופסה, בעלות של כמה מאות דולרים.

בישראל קיימת פריסה כמעט מלאה של רשתות סלולר — אך כאמור, באזורים רבים באפריקה, באסיה ואף בארה”ב אין כיסוי כזה בשל חוסר כדאיות להשקעה בתשתיות. כך, לשם יצירת תקשורת יש צורך בתקשורת לווינית. למעשה, חברת הייסקיי ייצרה פיתרון שהופך את נושא התקשורת הסלולרית והלוויינית לנוח ונגיש. מדובר בשיאו של תהליך מחקר ופיתוח שבוצע במשך שנים על ידי צוות רב תחומי של מהנדסים מיומנים וכמו גם אנשי מקצוע עסקיים ומובילים בתחום.

החברה יושבת בראש העין (רחוב עמל 24), אך יש לה גם שני משרדים בבריטניה (המרכזי בלונדון).