המשחק המרכזי בסיבוב ח' של גביע המדינה בכדורגל  בין מכבי חיפה להפועל תל אביב השכיח למשך 120 דקות  את הנתון החשוב ביותר. מכבי חיפה משחקת בליגת העל עם תקציב של למעלה מ 100 מיליון שקלים ואילו הפועל תל אביב משחקת בליגה הלאומית עם תקציב של 15 מיליון שקלים. זר שהיה רואה את המשחק לא היה מבחין בהבדלי רמות. יתרה מכך, הפועל תל אביב שלטה במשחק , נראתה רעבה ואגריסיבית יותר ועם קצת יותר תעוזה וביטחון גם היתה מכריעה את מכבי חיפה.

זה התחיל בעליונות במרכז השדה של  דגני וידין, המשיך באגפים במשחק טוב מאוד של טקיאר ועידן כהן והמשיך במוטי ברשצקי שהתחיל להזכיר את יכולותיו משנה שעברה.

מכבי חיפה הציגה משחק לא מסודר,לא יצירתי ולא מאיים. חיפה נראתה קבוצה לא מאיימת ולא מפחידה , ללא ספק אחת הקבוצות החלשות שהעמידה חיפה בשנים האחרונות.

מבחינת אוירה היה זה ללא ספק משחק של ליגת על עם שני קהלים בעלי עבר היסטורי מפואר. האדומים הפגינו עידוד לאורך כל המשחק בתוספת אבוקות ( עליהם ישלמו בבית הדין). החיפאים מנגד על אף שהיו מיעוט נשמעו ברחבי האצטדיון ואף הגדילו לעשות והציגו קטטה פנים ארגונית בין שני מחנות האולטראס של חיפה, הקופים הירוקים ואינפרנו.

סיפור המשחק הוא ללא ספק שיחת הטלפון בשידור ישיר של קובי רפואה עם מורדי דדון המנהל, בשיחה זו הוא מקריא לו את רשימת הבועטים ומנגד שחקנים שאינם רוצים לבעוט. אם הפועל רוצה לעלות ליגה ולהפוך למועדון מנוהל אסור להנהלת הקבוצה לעבור על כך לסדר היום.

בסיבוב הבא: מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב. הימור שלנו, ניצחון קל למכבי תל אביב